Informujemy, że adopcje psów są bezpłatne!

 

WAŻNY KOMUNIKAT!!

Od dnia 7.07.2020 roku Przytulisko dla Bezdomnych Psów w Dębicy zlokalizowane jest na ulicy Wielopolskiej 207 A w Dębicy, zostaje ponownie otwarte dla odwiedzających i wolontariuszy.

 

Zakład Usług Miejskich Sp. z o.o. prowadzi na zlecenie Urzędu Miasta Azyl dla Bezdomnych Psów mieszczący się przy ul. Wielopolskiej 209 w Dębicy "Brzozowe Ranczo", tam również trafiają bezdomne koty. Biuro Azylu zlokalizowane jest przy ulicy Ratuszowej 12 w Dębicy. Zachęcamy do odwiedzania przytuliska i adopcji bezdomnych zwierząt.

 

!!! UWAGA !!!

Uprzejmie informujemy, że Azyl dla Bezdomnych Psów został przeniesiony na teren Brzozowego Rancza, ul. Wielopolska 209 w Dębicy.

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 14:30

Warunki adopcji psa oraz procedury adopcyjne nie ulegają zmianie.

 

Jeżeli Twój pies zaginął

Każdy dorosły pies, który trafia do Azylu podlega 14-dniowej kwarantannie (od dnia przyjęcia psa do Przytuliska), w trakcie, której zwierzę zostaje poddane obowiązkowym szczepieniom oraz obserwacji weterynaryjnej. Jest to również czas na zgłoszenie się właściciela. Właściciel, który zgłosi się po swojego podopiecznego musi posiadać dokument potwierdzający własność psa, na przykład książeczkę zdrowia zwierzęcia. Właściciel wskazany w książeczce zdrowia powinien zgłosić się osobiście po psa. Prosimy nie wpisywać jako właścicieli dzieci czy osób, które fizycznie nie opiekują się zwierzęciem. Jeżeli w ciągu 14 dni kwarantanny nie zgłosi się właściciel, pies może zostać adoptowany.

Do Azylu nie przyjmuje się psów od właścicieli. Osoby, które nie chcą zajmować się swoim psem, zobowiązane są do znalezienia nowego domu dla swojego zwierzaka na własną rękę. Nie ma również możliwości "zamiany" psa.

Zanim kupisz/adoptujesz/przygarniesz psa - zastanów się czy jesteś gotowy na wieloletni obowiązek związany z opieką nad zwierzęciem. Pies czy kot nie jest odpowiednim prezentem jeśli przyszły właściciel nie jest gotowy na taki obowiązek.

 

Azyl nie prowadzi "hotelowania psów".

 

Adopcja

Pies może zostać wydany do adopcji, jeżeli potencjalny właściciel spełnia następujące warunki:

  • Przyszły właściciel zobowiązuje się, że nie będzie przetrzymywał psa na łańcuchu, sznurku, lince, itp. Pies adoptowany w azylu może mieszkać w budzie na ogrodzonym podwórku, kojcu lub mieszkaniu/domu. Jeżeli podczas wizyty po adopcyjnej okaże się, że właściciel przetrzymuje psa na uwięzi – spowoduje to natychmiastowe zerwanie umowy adopcyjnej.
  • Przyszły właściciel zobowiązuje się zarejestrować psa w gminie, której jest mieszkańcem.
  • Psy podczas pobytu w Azylu są szczepione przeciwko wściekliźnie i chorobom zakaźnym, jednak po adopcji nowy właściciel będzie musiał we własnym zakresie wykonywać kolejne szczepienia.
  • Nie wypuszczania psa w miejscach otwartych bez dozoru.
  • Nie trzymania psa w kojcu bez codziennych spacerów.
  • Przyszły właściciel musi wysterylizować psa po adopcji. Istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnej sterylizacji.

Od dnia 10.06.2016 roku nastąpiły zmiany w warunkach adopcji psów.

Przed adopcją wolontariusze uprawnieni przez Urząd Miejski w Dębicy odbędą wizytę w celu sprawdzenia przyszłych warunków do jakich ma trafić pies.

 

Uwaga - nastąpiły zmiany.

Osoby zainteresowane adopcją psa powinny spełnić łącznie następujące warunki:

  1. zgłosić chęć adopcji psa osobiście lub telefonicznie w biurze ZUM (ul. Ratuszowa 12 Dębicy) oraz
  2. wypełnić czytelnie wniosek o adopcję psa w celu podania danych adresowych koniecznych do przeprowadzenia wizyty przedadopcyjnej (wnioski dostępne w biurze ZUM lub poniżej) oraz
  3. zapoznać się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych.

Wypełniony wniosek oraz klauzulę informacyjną opatrzone czytelnymi podpisami należy złożyć w biurze ZUM. Dopuszczalne jest również pobranie zamieszczonych poniżej wzorów dokumentów i przesłanie skanów (po uprzednim wypełnieniu i podpisaniu) pocztą tradycyjną bądź elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Należy pamiętać, że procedura adopcyjna zostanie rozpoczęta od chwili otrzymania przez pracowników ZUM prawidłowo wypełnionego i podpisanego wniosku i klauzuli informacyjnej. Niezłożenie wniosku skutkuje brakiem możliwości adopcji psa.

Wzór wniosku o adopcję psa (format PDF, rozmiar 513kb)

Wzór klauzuli informacyjnej dotyczących przetwarzania danych osobowych (format PDF, rozmiar 307kb)

 

Ponadto, jeśli osoba chętna do adopcji nie wyrazi zgody na odbycie wizyty przed i po adopcyjnej, pies nie zostanie wydany do adopcji.

 

Nie prowadzimy rezerwacji psów!

Zainteresowani adopcją mają możliwość zgłoszenia się po 14 dniach od wyłapania psa.

Więcej informacji dostępnych w biurze Azylu dla Bezdomnych Psów w Dębicy przy ul. Ratuszowej 12, bądź też pod nr tel. 14 681 64 86

Wzór umowy adopcyjnej psa (format PDF, rozmiar 382kb)

 

Uwaga!

Informujemy, że od stycznia 2017 roku osoby adoptujące psy z Azylu są zwolnione z podatku od posiadania psa (na terenie miasta Dębica).

Uprzejmie informujemy, że nie odpowiadamy za treść ogłoszeń zamieszczanych na portalach ogłoszeniowych typu OLX oraz w mediach społecznościowych.